Czy dywany są nadal w modzie?

Moda pod względem aranżacji wnętrz nieustannie się zmienia. Trend goni trend, a miłośnicy stylowych wnętrz próbują nie utracić tchu i podążać za nimi. Co w przypadku dywanów? Czy są one nadal praktycznym i modnym dodatkiem, czy jednak czymś passe, od czego raczej się odchodzi? Zdecydowanie polecamy stawianie akcentu na dywan i wybieranie go jako kluczowego dodatku do każdego pomieszczenia – szczególnie salonu!

Estetyczne źródło ciepła

Chyba nie budzi niczyich wątpliwości to, że dywan okrągły jest doskonałym wsparciem, jeśli chodzi o zatrzymanie ciepła w domu i zapewnienie sobie komfortu na każdy dzień. To niezwykle ważna kwestia w przypadku tych mieszkań, jakie są niedogrzane, w wysokich kamienicach czy w domach, gdzie mieszkają małe dzieci, tak chętnie eksplorujące świat na boso. Dywan okrągły puszysty jest solidnym źródłem ciepła – nawet jeśli pod nami znajduje się piwnica. Nadaje on niezwykle przytulnego charakteru szczególnie w tych dużych, przestronnych wnętrzach, jakie niekiedy wydają się zimne i puste. To ponadczasowe rozwiązanie, na które decydują się osoby w każdym wieku. Dywan okrągły 160 cm świetnie sprawdzi się w przypadku pokoju dziecięcego czy sypialni.

Pomoc dla alergików

Nie od dziś wiadomo, że meble, zasłony i dywany zbierają kurz. Alergeny otaczają nas z każdej strony, z jakiego powodu cierpi wielu alergików, którzy nieustannie kichają, narzekają na piekące oczy czy suchość w gardle. Jednak dywany nie tyle zbierają kurz, co go… zatrzymują. Tym samym mniej kurzu krąży w powietrzu, a my możemy swobodnie oddychać i mamy lepsze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *