Dywan do małego mieszkania

Aranżujesz właśnie swoje małe mieszkanko i zastanawiasz się, czy dywan będzie dla Ciebie dobrym pomysłem? Wiele osób wątpi w powodzenie tego rozwiązania i z tego właśnie powodu rezygnuje z tak praktycznej i ponadczasowej dekoracji. Nie dziwią nikogo te obawy, jednak warto się przełamać i zaprosić dywan do swojego wnętrza – niezależnie od jego wielkości.

Dywan odpowiedniej wielkości

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią do zagospodarowania, więc rozmiar dywanu nie może być za duży. Niektóre osoby kierują się zasadą, że im większy, tym lepszy, bo będzie stabilniejszy, da więcej ciepła i więcej komfortu. Rzeczywistość jest jednak inna. Zbyt duży dywan ginie na małej przestrzeni, a jednocześnie powoduje poczucie bałaganu oraz chaosu. Nie warto podążać za tą myślą. Lepiej zdecydować się na mały dywan okrągły, umieścić go pod stolikiem kawowym czy przed sofą i cieszyć się stylową dekoracją, jaka nadaje przytulnego charakteru, a nie wrażenia przytłoczenia.

Jasna kolorystyka dodająca przestrzeni

Nie od dziś wiemy, że małe przestrzenie uwielbiają jasne kolory. Z jakiego powodu? Ponieważ to właśnie rozwiązanie optycznie powiększa każdy pokój. Wizualny efekt jest wart wysiłku. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na jasne meble i dobranie pod nie równie jasnego dywanu. Nie tylko optycznie zwiększysz powierzchnię pomieszczeń, ale także dodasz im ogrom cennego światła, dzięki któremu wszyscy domownicy będą czuli się doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *