Jak urządzić pokoik dziecka?

Zabierasz się za aranżowanie pokoju dla swojego malucha? To bardzo kreatywne i zarazem odpowiedzialne zadanie, ponieważ musisz wydzielić kilka stref w jednym pomieszczeniu, aby Twoje dziecko miało komfort nie tylko wypoczynku, ale także spania czy nauki. Dostosuj jego umeblowanie do wieku dziecka oraz warunków, jednak nie zapominaj o tym, aby umilić przestrzeń miłym akcentem – np. puszystym dywanem okrągłym.

Odpowiedni kącik do nauki

Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha jest mała czy już nieco większa i chodzi do przedszkola, warto zadbać o to, aby w pokoiku miała ona odpowiednie miejsce, gdzie możliwa będzie komfortowa i efektywna nauka. Dziecko poznaje świat już od najmłodszych lat. Najpierw oglądając barwne książeczki, potem rysując szlaczki, a następnie rozwiązując niekiedy skomplikowane zadania z matematyki, używając do tego liczydła. Zapewnij swojemu maluchowi takie warunki, jakie umożliwią mu spokojną edukację w skupieniu. Kup mu odpowiedniej wielkości biurko z nóżkami o regulowanej wysokości, a także wygodne krzesło, pomagające zachować odpowiednią postawę. Nie zapominaj o oświetleniu oraz o okrągłym dywanie dla dzieci – zagwarantujesz maluchowi zawsze ciepło idące od podłogi.

Przytulne miejsce do spania i relaksu

Które dziecko nie lubi porannych zabaw w łóżku czy długiego słuchania opowieści i bajek pod wieczór? Chyba każde, dlatego warto zadbać o to, aby posiadało ono swój własny kącik do wyciszenia. Zadbaj o to, aby łóżeczko Twojej pociechy było naprawdę wygodne i pełne miłych w dotyku poduszek. Pamiętaj, aby znalazło się w nim miejsce dla ulubionej maskotki. Obok niego postaw lampkę nocną lub zamontuj mały kinkiet, jaki umożliwi czytanie książek do późna. Możesz także postawić duży fotel, w jakim można się odprężyć. Zadbaj o odpowiednie ciepło i o to, by poranek był zawsze miły – np. stawiając przed łóżkiem dywan okrągły puszysty. Dzięki temu Twoja pociecha rozpocznie każdy dzień od wstania prawą nogą, w dobrym nastroju i z dużą dawką energii. A Tobie umili to czytanie długich opowieści nawet w środku zimy po najbardziej wyczerpującym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *