Jaki dywan do salonu?

Planujesz nieco urozmaicić swój salon i tchnąć w niego nowe życie? Zacznij od podłogi i zobacz, jakie cuda jest w stanie uczynić odpowiednio dobrany dywan. Wystarczy, że dobierzesz go z rozwagą i będziesz wiedzieć, czym tak naprawdę się kierować, a zjawiskowy efekt murowany.

Czy warto wybrać dywan do salonu?

Jeśli zastanawiasz się wyłącznie nad tym, czy warto wybrać dywan do pokoju dziennego, wszyscy projektanci wnętrz zdecydowanie i jednomyślnie odpowiedzą – tak! Nie ma w tym nic zaskakującego. Decydując się na dywan okrągły 250 cm, masz gwarancję zjawiskowego stylu oraz niezwykle przytulnej, kameralnej atmosfery we wnętrzu. Jeśli pragniesz postawić na dywan okrągły cena, zwróć uwagę, czy w Twoim salonie znajdują się meble posiadające zaokrąglony kształt. To warunek, jaki muszą one spełnić, aby dywan okrągły prezentował się dobrze i rzeczywiście pasował do wnętrza.

Jaki rozmiar dywanu w salonie?

W temacie odpowiedniego rozmiaru dywanu do naszego salonu, musimy niezmiennie kierować się zasadą, im większy pokój, tym większy może być dywan. Nie pozwól, aby jego wielkość była zbyt duża i przytłaczała całe wnętrze. Jeśli chodzi o względy praktyczne, to dywan nie może znajdować się w odległości mniejszej niż 90 cm od drzwi. Chodzi o poprawne otwieranie i zamykanie drzwi bez ryzyka, że coś będzie stawać nam na drodze. Małe dywany doskonale pasują jako uzupełnienie i dekoracja miejsca, gdzie stawiamy stolik kawowy lub pod kanapę, aby móc oglądać filmy z gwarancją ciepła pod stopami. Duże przestrzenie świetnie przyjmują równie duże dywany, które mogą wypełnić centrum salonu.

Jednolity czy kolorowy dywan w salonie?

Inną równie ważną kwestią jest odpowiedni dobór kolorystyki oraz wzornictwa dywanu okrągłego. Bardzo wiele osób decyduje się na to, aby dywan pasował do odcieni mebli. Jeśli są one białe lub jasnoszare, postaw na dekorację w podobnej, jasnej barwie. Preferujesz głębokie odcienie drewna? Wybierz dywan w kolorze brązu. Niektórzy jednak stawiają na kontrast i wybierają takie kolory i wzory dywanów, które wskażą na naszą fantazję i polot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *